Privat instrukcije okrasevanja torte

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

tema odprta - 3. feb 2008 11:02 | ogledi: 4.027 | odgovori: 53

Pozdravljene!

Par dni nazaj sem sprasevala, kako se lotit "Hundertwasser" torte... Pa sem seveda dobila kar nekaj uporabnih namigov, s tem pa se sama "ideja" razvija tudi v moji glavi.

Pa mi je na misel prislo se nekaj, in sicer da bi prosila katero med vami, ki tako mojstrsko obvladate tole ticino maso (in vse ostalo), za kaksno uro ali popoldne (kadarkoli) za prave "instrukcije". Cisto preprosto, namesto da prides na matematiko ali anglescino, bi se sli pac barvanje, valjanje etc. sladkornih mas...

Ni mi problem priti kamorkoli, fino bi bilo, ce je v popoldanskem/vecernem casu, cez vikend pa sploh kadarkoli. Potrebujem pa to "znanje" najkasneje do 15. feb, kar je mogoce zelo v redu cas, ce se bo katera (ali kateri seveda) prav v tem casu lotil kaksne "valentinove posebnosti". Mimogrede, sama le tega ne potrebujem za to priloznost (tokrat).

No, upam da tole ni slisat prevec "cudno". Mislim cisto resno in seveda tudi placam za vase znanje/cas/trud.

Oglasite se mi prosim na zasebno posto, pa bomo videli, kaj/kako se lahko zmenimo.

Vnaprej najlepsa hvala in lepo nedeljo!

Teja

teja-kit.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. feb 2008 11:33

Teja, dušo,

kako plačevanje neki, ti le pridi, na par dni, lahko čez vikend ali čez teden, kakor hočeš, jaz res nisem stručko kot nekatere, tehniko le obvladam, za kaj več je treba bit tudi nadarjen. Vino že imam, nekaj sira bi bilo v hladilniku, nekaj bi še nabavil, pa kakšne ribe bi spekli ( saj veš, ne moremo nenehno bit pri biskvitu in čokoladi ), edino je rahlo problem, imam le eno posteljo, pa saj nič za to, bova se že stisnila, saj ne grizem ( no, vsaj preveč ne ).

Drugač,

kot sem že eni nekje drugje odgovoril, vaja dela mojstra. Pa vzemi in delaj, naj bo povdarek na tistem kaj te zanima, okraševanje recimo. speci biskvit ( tortno osnovo, da me ne bo proxima nap*zdila ), lahko recimo vzameš manjši piskar, da ne delaš celih tort, delaj od, recimo polovične mase, ko je pečeno prereži na dva ali tri dela, potem se daj v okraševanje ( vsakega dela posebej ),  mal brskaj po netu, gledaj torte, tako se lahko veliko naučiš. Odvisno je tudi, koliko imaš jedcev, da pojedo tvoje poskuse, falit ne moreš nič, vse se poje, če nič drugega za zajtrk s čajem. Sistematično se daj v poskuse, tako se največ naučiš.

Če se ti pa ne da, un prvi predlog še kar velja.

 

 

ežoj

stani  

član od: 10.11.2005

sporočila: 235

3. feb 2008 11:54

Ja ežoj ti si pa pravi mačo, saj po pisanju je tako razbrati, samo nevem, če boš vse to sfolgal malo veliko jih vabiš, kaj ni ena dovolj. pa brez zamere

stani

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

3. feb 2008 12:07

Ezoj srce, ti si zares faca! No, ne vem kaj imajo vino, sir, ribe... (no, na te me definitivno ne "ujames", ker sem precej anti "morski osebek") z okrasevanjem torte... Navsezadnje pa, saj predlog niti ni slab, mogoce le ob kaksni drugi priloznosti; Drugace pa, nisem ravno "sveza" kar se tice vsega tega "sladkega" ustvarjanja, manjka mi le se nekaj "pik na i"... In ce je tukaj ze toliko vrhunskih mojstric, zakaj ne bi torej kar takoj "v tarco"...;) recem tudi jaz brez zamere in naprej lep dan! Teja teja-kit.

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

3. feb 2008 12:14

Stani, pravijo, da tisti , ki veliko govori, malo naredi. Hec bi pa bil, če bi nas prišlo enih 15 k ežoju, bi ga pa tako kap zadela. Zato je boljše, da se tukaj malo pohecamo. A ne, ežoj? regina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. feb 2008 12:34

regina, psssst,

bom povedal čist po tiho, da katera ne sliši, kap bi me že ene.

ežoj

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. feb 2008 13:27

Je bilo že govora o teh privat inštrukcijah okraševanja, pa ni bilo iz tega nič, celo prostor so že ženske imele...upam, da ti bo uspelo :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

3. feb 2008 16:11

ežoj, a bi ti tudi z mano kaj delal, recimo bakljav? Vrsta zate je menda že do Logatca, pa če se zdaj postavim, bom do leta 2009 morda le prišla do tebe? Mamamia mamamia

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

3. feb 2008 17:29

hej mamamia, lahko greva pa skupaj... Jaz sem nekako ze povabljena, ce sem prav ujela, Ezoj si pa tako in tako zeli dve... Pa ce ga ze bo kap, pa naj ga vsaj z razlogom, hehe... jupi, sploh ni polna luna, pa se kar dogaja, hehe pozdravcek vsem! Teja teja-kit.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. feb 2008 17:58

Ko bosta šli povejta grem še jaz zraven, mu bom naredila tisto torto, ki se jo ne spodobi dajat naokrog za darilo.

jade

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

3. feb 2008 19:54

teja kit in jade, pa gremo. Bo ežojček res srečno truplo... Samo ne vem, če se ni ustrašil, nič se ne oglasi....ali pa nas je katera že prehitela.... YES, se dogaja....Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti